Chytré domy už dnes rozhodně nejsou nedostatkovým zboží a jejich pořízení není známkou luxusu. Pro chytrý dům se často rozhodují lidé, kteří své bydlení chtějí optimalizovat a navzdory vyšším pořizovacím nákladům do budoucna i něco ušetřit. Výhoda takového domu není pouze v samotné úspoře peněz, ale také v komfortnějším používání, o čem se můžete i vy sami přesvědčit, a to díky referenci naší spokojené zákaznice Marie.

Paní Marie už dlouho toužila po vlastním bydlení. Jelikož své dětství prožila na venkově, bylo jasné, že ji nebude byt ve městě stačit a že bude uvažovat o bydlení v rodinném domě. S rodiči zůstat nemohla, jelikož se vdala a založila rodinu. S manželem proto velmi rychle začali přemýšlet o bydlení, které by přesně odpovídalo jejich představám. V původním rodinném domě nebylo nic automatizované, dům nebyl ani zateplený a náklady na jeho provoz tedy byly opravdu vysoké.

Hlavní přednosti chytrého domu Loxone

Paní Marii jsem proto u nás ve firmě ihned vysvětlil, jaký koncept má náš chytrý dům a jaké jsou jeho hlavní přednosti, pro které se do něj vyplatí investovat. Sama si uvědomila, že osvětlení a vytápění jsou dnes největším potenciálním problémem rodinných domů. Tento problém lze ale velmi snadno s naší pomocí automatizovat.

Navrhl jsem proto do projektové dokumentace rodinného domu doplnit centrální osvětlení, které v našem konceptu zajišťují malé zelené krabičky Loxone. Díky nim je možné ovládat z jednoho místa osvětlení, hudbu, větrání, vytápění, klimatizaci nebo třeba alarm a i další věci dle přání zákazníka. Takový dům se pak zcela přizpůsobí vašemu rozpoložení a ať už jste nároční či nikoliv, rozhodně si ho zamilujete. Ostatně, i celá rodina naší zákaznice Marie si toto řešení velmi chválí.