Inteligentní úspora energií vyjde vstříc vašemu rozpočtu

Mnoho lidí si pořizuje systém pro inteligentní dům především z důvodu úspory energií a pro komfort. Zatímco vaše pohodlí je jen těžko měřitelné, tak úsporu na energiích měřit lze. Inteligentní úspora energií (též označovaná jako chytrá úspora energií) zahrnuje úsporu na vytápění i na elektrické energii. Díky možnosti nastavení automatických regulací ušetříte nemalé peníze. Jelikož se většina funkcí ovládá automaticky, nepředstavuje využívání systému žádnou další práci pro vás.

Minimalizujte náklady na vytápění

Na vytápění můžete s inteligentní úsporou energií ušetřit nemalé peníze. Vytápění si nastavíte individuálně pro každou místnost a přesně na základě vašich specifických požadavků. Nebudete mít tak už doma přetopeno a odpadne vám nutnost větrání. I vzdáleně budete mít možnost regulovat své vytápění, a to i bez vaší přítomnosti. Platit budete pouze za to, co skutečně využijete.

Inteligentní úspora energií

Efektivně využívejte stínící techniku

I se správným využitím stínící techniky ušetříte. Žaluzie či rolety pomáhají izolovat rodinný dům a zamezují tak nežádoucím ztrátám tepla. Inteligentní úspora energií v tomto kontextu počítá s individuálním a částečně i automatizovaným ovládáním žaluzií. Váš interiér se nebude během letních měsíců zbytečně přehřívat a v zimě zase žaluzie vpustí do domu sluneční paprsky, které místnosti trochu vytopí.

Pravidelně odpojujte elektrické spotřebiče

Věděli jste, že můžete odpojit některé spotřebiče, abyste ušetřili na výdajích za elektrickou energii? Inteligentní úspora energií počítá s odpojením vybraných spotřebičů, které jsou stále pod proudem, i když nejste doma. Takto můžete odpojit například televizi, počítač nebo třeba rychlovarnou konvici. Po odchodu do práce s inteligentní domácností pohodlně odpojíte i veškeré své spotřebiče.

Mějte kontrolu nad osvětlením

Inteligentní dům vám také umožní získat kompletní kontrolu nad osvětlením. Už tedy nenecháte zbytečně svítit na chodbě nebo v kuchyni či v jiné místnosti, pokud se v ní zrovna nepohybujete. V kombinaci s efektivním využití stínící techniky na maximum využijete denní světlo z venku a během dne se tak automaticky sníží intenzita umělého osvětlení. Velkou výhodou je zde možnost použití stmívače, který váš příbytek osvítí tak, jak přesně potřebujete.

Veškeré inteligentní funkce můžete ovládat i dálkově prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu s OS Android nebo s iOS. Přístup získáte také ze svého PC prostřednictvím webového rozhraní.

Nezávazná poptávka